ULTIMA
U75-U160
75-160 kW
Su Soğutmalı
Yağsız Vidalı
Hava Kompresörü

 

*Birinci ve ikinci kademe vidalarının performansını mekanik olarak sınırlayan dişli kutusu iptal edildiği ve her vida direkt akuple olarak yüksek verimli PM Motorlar ile tahrik edildiği için her iki vida da istenen basınç ve debide en verimli olduğu optimum noktada çalışabilmektedir. COMPAIR bu dizayn ile kompresör dünyasına dijital şanzıman kavramını kazandırmış ve hali hazırda sınıfının en verimlisi D Serisi iki kademeli kompresörlerine göre bile % 15’lere varan bir verimlilik farkı yaratmıştır.

*Bu eşsiz dizayn ile dişli kutusu ve emiş valfi gibi ekipmanlar devre dışı bırakılmıştır ve bakım periyodu 8000 saate uzatılmıştır. Tüm bunlara ilave yine COMPAIR’in diğer modellerinde olduğu gibi tüm ünite 6 yıl PureCare garantisi ile donatılmıştır.

*Geleneksel iki kademeli kompresörlere göre boşta harcanan enerji %45 azaltılmıştır. Öyle ki 160 kW’lık U160 modeli bu sürede sadece 8 kW harcamaktadır.

*ULTIMA’nın sahip olduğu su soğutma ünitesiyle verilen enerjinin 94%'sini geri kazanılabiliyor ve tıpkı bir boyler gibi 90 C°ye varan sıcak su eldesi sağlanabiliyor.

*Ortam sıcaklığının kompresör verimini kötü yönde etkilediğini fark eden COMPAIR, kanopi içerisindeki ısıyı yine eşsiz soğutma devresiyle geri kazandığı için ULTIMA kompresörler ortama sıcak hava vermiyor ve kompresör odası her daim serin kalıyor. Daha da önemlisi havalandırma kanalı (ducting) masrafı tamamen ortadan kalkıyor ve kanopi içerisine toz girme ihtimali de sıfırlanıyor.

 Yağsız hava kompresörü ürün gamına destek olarak tasarlanan CompAir PureCARE Servis Programı, kesintisiz kaliteli basınçlı hava sağlanmasıyla beraber optimum kompresör performansını garanti ederek üretim ve bütçelemeyle ilgili kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırır.
PureCARE Service Planı fabrikada eğitim almış, yetki pasaportuna sahip uzman mühendis ve teknisyenlerimiz tarafından düzenlenmektedir. Bu sistem ile üstün kaliteli orijinal yedek parçalar kullanılarak yağsız hava kompresörünüz en verimli şekilde çalışmaya devam etmesi sağlanır. Her PureCare Servis planı uygulamaya ve fabrika koşullarına göre özel olarak belirlenerek sistem güvenirliğini sağlamakla birlikte masrafları da optimum seviyede tutar.