reavell_logo

"Perfect with Pressure"

Gardner Denver'in İngiltere kökenli bir markası olan Reavell; 100 yılı aşkın tecrübesi ile, yüksek basınçlı sıkıştırma teknolojisi alanında uzmanlaşmış bir firmadır. Basit kompresörlerden, karmaşık mühendislik çözümlerine kadar geniş bir portföye sahip olan Reavell'in ürünleri arasında; 2 - 4 kademeli orta ve yüksek basınçlı kompresörler, pistonlu kompresörler, solunabilir hava sistemleri, CNG kompresörlerinin yanında, savunma ve denizcilik sektörleri için de spesifik ürünler bulunur.

Yağ enjekteli pistonlu kompresörler geniş debi ve basınç aralığı sunar.

Reavell, bir çok işletmede R Serisi ve V Compact Serisi yağ enjekteli kompresörleri önerir. Motor yağları pistonlu kompresörlerde, kompresörlerin performansının devamlılığı açısından hayati bir malzemedir.

Yağ kompresörlerde bir çok farklı görevde rol oynar. Yağın bu farklı görevleri yerine getirebilmesi için; kompresörde gereken tüm doğru noktalara ulaştırılması gerekir. Yağ kompresörün içinde iki farklı metotla yönlendirilir.

* Çarpmalı Yağlama
* Püskürtmeli Yağlama

Tüm Reavell R Serisi ve V Compact kompresörleri sizin üretim koşullarınıza ve uygulamalarınıza göre en iyi yağlama metodunu garanti ederek tasarlanır ve test edilir. Doğru bir Gardner Denver yağlaması elde ederek yıpranmayı asgariye indirir, ana parçaların kullanım ömrünü uzatır ve sorunsuz bir kompresör kullanımı sağlar.

Dünya çapındaki organizasyonumuz, sıkıştırma metotları ve yüksek basınç teknolojisi sistemlerini kapsamlı bir ürün yelpazesiyle; sizlere doğru ürünü sunan, sınıfında lider bir kuruluştur. Aynı zamanda küresel alanda hizmet veren geniş servis ağı ve mühendisleriyle birlikte ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmaktan mutluluk duyar.

 

yağ enjeksiyonlu reavell kompresör

 

reavell yağ enjekteli kompresörler


Hizmet Verdiğimiz Pazarlar

Reavell pistonlu yüksek basınç teknolojileri dünyanın en önemli 5 pazarına, satış öncesi ve satış sonrası hizmet verip, sektör lideri Gardner Denver tarafından desteklenmektedir.

* CNG Dolumu
* Solunabilir Hava
* Genel Hava & Gaz
* Endüstriyel Hava & Gaz
* Deniz & Denizcilikle İlgili
* Savunma

Standart ürün gamımıza rağmen, müşterilemizin özel gereksinimlerini karşılamak ve özel mühendislik çözümleri oluşturmak için sipariş yoluyla çalışmaktayız.

 

oilfree reavell kompresörleri

En uygun yağsız kompresör çözümüne ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Tek, çift ve üç aşamalı, 7 farklı karter modülünde, 100'ün üzerinde silindir boyutlarıyla ve kişiye özel kontrol sistemi seçenekleriyle birlikte adeta sınırsız uygulama ve performans seçeneği sunuyor.

"V" ve "W" yatay olmayan tasarım teknolojileriyle; Bellis&Morcom, R serisi ve V Compact serilerinde geleneksel yatay kompresörlere göre dikkate değer bir performans, dayanıklılık ve güç tasarrufu sunar. Uzun piston contası ömrü, düşük parça aşınması, pürüzsüz çalışma ve üstün dayanıklılık, dünyadaki en zor ve kritik işlem uygulamalarında bizi ilk seçenek haline getiriyor. Yağsız kompresörlerimiz üstün sızdırmazlık tasarımıyla, tüm riskleri ve yağ sızıntısı ihtimalini sıfıra indirir. Bu özellikler hemen hemen tüm endüstri uygulamalarında ürünlerimizi ideal kılar.

reavell yağsız kompresör

reavell hava soğutmalı kompresörler

Esnek Bağımsız Konfigürasyonlar
Birçok farklı çevre için uygun çözümler.

Hava soğutmalı kompresör ünitelerinde, tüm atık ısı atmosfere salınır. Büyük kompresörlerimiz de küçük kompresörler gibi uygulaması daha rahat, tekrar biçimlendirilebilen ve her türlü koşula adapte olabilen sistemlerdir. Hava soğutmalı ürün yelpazemizin kapladığı alan daha büyük olsa bile çok düşük ortam sıcaklıklarında dahi çalışır ve hiçbiri donma riskiyle karşı karşıya kalmaz.

Hava soğutmalı sistemler su soğutmalı sistemlere göre daha bağımsızdır. Pompalarda veya korozyon ihtimali olan parçalarda bakım ve tamir çok daha kolaydır. Su soğutmalı kompresörlerde büyük hacimli ve ağır döküm soğutma gömleği ve soğutma suyu bulunduğundan için hava soğutmalı kompresörlere göre daha ağırdır.

Küçük Hacimli Verimli Su Soğutmalı Kompresörler
Su soğutmalı kompresörlerde soğutma açık veya kapalı çevrim sistemlerle sağlanabilir.

Kapalı çevrim sistemlerde aynı su sistemde sürekli çevrilerek kullanılırken, açık çevrimde sistemde devamlı yeni su kullanılmaktadır. Gemilerde ve diğer deniz uygulamaları gibi su kaynağının yeterli olduğu durumlarda ideal bir çözümdür. Hava soğutmasının etkili olmadığı küçük kabinlerde, yer altındaki makine dairelerinde de su soğutması tercih edilmektedir. Ayrıca silindirlerin etrafındaki su ceketleri yalıtım etkisi yaparak düşük gürültüde ve yüksek verimlilikte çalışma sağlamaktadır.

Su soğutmalı kompresörler sağladığı bir çok faydadan biri de düşük alan ihtiyacıdır. Eşit kapasitedeki hava soğutmalı kompresörlere kıyasla daha az alan kaplarlar. Kompresörün su kaynağına bağlanmasıyla yüksek ortam sıcaklıklarında dahi verimini kaybetmeden çalışmaya devam eder.

reavell su soğutmalı kompresör

Özel İhtiyaçlar Özel Çözümler Gerektirir.

Bazı endüstriler ve uygulamalar için standartlar gereksinimleriniz için en iyi çözüm olmayabilir. Standart kompresör bloklarımız tecrübeli ve işine hakim  mühendislerimiz ile kolayca konfigüre edilebilir ve hızlıca ihtiyaçlarınıza adapte olup sizlere gerçek cevaplar verir.

Bu tür özel üretim çözümler için doğru proje ekibini oluşturarak uygulamanıza özel çözümler üretiriz. Vidalı ve pistonlu gibi farklı kompresör tekniklerini kombine ederek size özel tasarımlar yaparız.

Mühendislerimiz ve proje müdürlerimiz siparişe göre çalışıp performansın ve güvenliği isteğiniz doğrultuda olduğu ısmarlama çözümler tasarlarlayıp, uygularlar. Prosesiniz ve üretim ihtiyacınızın karmaşık ve güçlüğüne karşın basit ve yalın çözümler bulmak teknik ekibimizin görevidir.