COMPAIR

D75-D160
75-160 kW

Hava Soğutmalı
Yağsız Vidalı
Sabit Devirli Kompresörler

COMPAIR
D75-D315
75-315 kW
Su Soğutmalı
Yağsız Vidalı
Sabit Devirli Kompresörler
COMPAIR
D110RS-D315RS
110-315 kW
Yağsız Vidalı
Değişken Devirli
Hava Kompresörleri

CompAir'in D sınıfı kompresörleri, havanın ürünle doğrudan temas halinde ya da donanımın hassas olduğu imalat süreçlerinde ISO 8573 0 Sınıfı kalite standartlarında en yüksek kalitede yağsız hava üreterek en uygun seçenek olduğunu gösterir. Kimya, yiyecek ve içecek, ilaç, elektronik ve enerji üretimi gibi sanayiler uzun zamandır mükemmel yağsız CompAir rahatlığına güvenmektedir.D Serisi Kompresörlerin Çalışma Şeması

d serisi kompresör çalışma prensibi

 

 

1) Emiş Filtresi
2) Emiş Regülatörü
3) 1. Kademe Sıkıştırma
4) Titreşim Takozu
5) Ara Soğutucu
6) Yoğuşma Tahliyesi
7) 2. Kademe Sıkıştırma
8) Blof Havası Susturucusu
9) Geri Dönüşümsüz Valf
10) Son Soğutucu
11) Soğutma Fanları
12) Yağ Tankı
13) Yağ Pompası
14) Termostatik Valf
15) Yağ Soğutucu
16) Yağ Filtresi
17) Rulman ve Dişlilere (Gider)
18) Su Pompası
19) Su Soğutucu (Radyatör)
20) Termostatik Valf
21) Otomatik Tahliye

CompAir, yağsız kompresörler ürün yelpazesiyle yüksek kalitede, istikrarlı bir akışı olan, güvenli, temiz ve ekonomik basınçlı hava hizmeti sunar. Yağsız bir CompAir kompresörü, hava kaynağında basınçlı havayla birlikte yağ taşınmasını engelleyerek yağ ile karışmış havanın neden olduğu yüksek maliyetli arızaları ortadan kaldırır.

D75-D150 Hava Soğutmalı Modeller
*HAVA SOĞUTMA SİSTEMİ
En uygun hava soğutma sistemi soğutma etkisini en üst seviyeye çıkararak donanımın yüksek ortam sıcaklıklarında sadece ısınmamış ortam havasının soğutuculardan tam güvenilirlikle geçmesini sağlar. Hava soğutması kurulumu basitleştirir, soğutma suyu sistemlerinin kurulum ve işletim masraflarını ortadan kaldırır. Son tahliye sıcaklığının azaltılması yüklemeyi ve sistem çıkışındaki hava işleme donanımlarının parça boyutlarını küçültür.

Değişken Devir Teknolojisi
Bir dizi değişken devirli D-Sınıfı kompresör modelinin en yüksek verimli invertörleri, çağdaş ve kullanımı kolay dokunmatik ekran teknolojileriyle müşterilerin hizmetine sunulur. Standart kompresörlerin yer aldığı herhangi bir kuruluma değişken devirli bir kompresör eklemek, kompresörlerin tamamen doğru enerji miktarını harcayarak, hava çıkışını talep edilen değerle eksiksiz bir şekilde eşleme olanağı tanır ve daha başka enerji tasarrufuna gerek kalmaz.

Enerji Geri Kazanımı
CompAir D-Sınıfı hava soğutmalı kompresörler, soğutma havasının sıcaklık tahliyesini kullanarak var olan ek sistemlere ortam ısıtması sağlayabilir ve ısınma maliyetlerini düşürür. D-Sınıfı su soğutmalı kompresörler üretim süreçlerinde ya da ısınmada kullanmak üzere suyu fabrikaya göre, 85 ℃ soğutma suyu çıkış sıcaklıklarına kadar yapılandırabilir.

Yüksek Güvenilirlikte Kumanda Sistemi
CompAir'in mikroprosesör temelli kompresör yönetim sistemi, işleyişi basitleştirir ve anlık durum değerlendirmesi yapılmasına olanak sağlar. Sistem içerisinde çok amaçlı kontrol, durum izleme, koruyucu kontrol ve uzaktan kumanda olanaklarını barındırır. Birçok elektrikli kaynağın düzensizliklere meyilli olduğu göz önünde bulundurularak; ters dönme, faz dengesizliği, faz hatası ve ters faza karşı bir koruma rölesi yerleştirilmiştir.

Özel Üretim Ürün Örnekleri:

*Alternatif gerilimle çalışan ürünler

*Açık hava koşullarına karşı korunaklı ürünler

*Dona karşı korunaklı ürünler

*Standart dışı motorlar

*Silikonsuz kompresörler

*Yumuşak yol vericili çözümler

*HOC kurutucuları için sıkıştırma ısısı bağlantıları

*Petrol ve gaz sanayisi için özel kontroller & araçlar

*Paslanma çelik kasalar ve özel boyalar

*Şirkete özel dokümantasyon