COMPAIR
DH Serisi Su Enjekteli
Vidalı Kompresör

15-110 kW
Hava Soğutmalı &
Su Soğutmalı
Sabit & Değişken Devirli 
 

CompAir; DH serisi basınçlı hava kompresörlerinin hiçbir komponentinde yağ kullanılmamaktadır. Hareketli eleman sayısının sınırlandırıldığı, düşük devirde ve tek kademede kompresyonla rekabetsiz enerji verimliliği sağlayan teknolojisi sayesinde karbon salınımınızı asgari düzeye indirmekte ve piyasanın en iyi verimini sunmaktadır. Firma ve markanızın çevre duyarlılığı için en uygun çözüm ortağınızdır.

 

ULTIMA
U75-U160
Yağsız Vidalı Kompresör

75-160 kW
Su Soğutmalı
Yağsız Vidalı
Hava Kompresörü

Geleneksel iki kademeli kompresörlere göre boşta harcanan enerji %45 azaltılmıştır. Öyle ki 160 kW’lık U160 modeli bu sürede sadece 8 kW harcamaktadır. Yenilenen kanopisiyle ses seviyesi 69 dB'e kadar düşürülmüştür. ULTIMA’nın sahip olduğu su soğutma ünitesiyle verilen enerjinin 94%'sini geri kazanılabiliyor ve tıpkı bir boyler gibi 90 C°ye varan sıcak su eldesi sağlanabiliyor.

 

COMPAIR
D Serisi Yağsız
Vidalı Kompresörler


75-315 kW
2 Kademeli
Hava & Su Soğutmalı
Sabit & Değişken Devirli

D serisi yağsız kompresör, havanın ürünle temas ettiği, donanımın hassas olduğu imalat süreçlerinde ISO 8573 Class Zero kalite standartlarında en yüksek kalitede yağsız hava üreterek en uygun seçenek olduğunu gösterir. Yurtiçinde ve yurtdışında bir çok kimya, yiyecek-içecek, ilaç, elektronik, enerji üretimi gibi sanayiler CompAir yağsız kompresör teknolojisini tercih etmektedir.

yağsız kompresör resim3
yağsız kompresör resim1
yağsız kompresör resim2

Tipik Uygulamalar

Beşeri İlaç

Veterinerlik İlaçları

Gıda ve Meşrubat

Medikal Ürünler 

Basınçlı hava söz konusu olduğunda hava kalitesi önemlidir. Yağsız hava kompresörleri, basınçlı havanın içinde yağ olmaması gereken bazı hassas üretim süreçlerinde özellikle tercih edilir. Yağsız kompresörlerin ürettiği havayı tercih etmek, hava işleme sistemlerinize daha az zaman ve kaynak ayırmanız anlamına gelir. Bununla beraber yağın işlevini suyun gördüğü santrifüjlü basınçlı hava teknolojilerinde yağ sistemi olmadığından değiştirilmesi veya bertaraf edilmesi gereken yağ sorunu da yaşanmaz.Yağsız kompresör çeşitleri, kullanım alanı ve ihtiyaca bağlı olarak farklı çeşitlerde bulunmaktadır. 

Broşüre ulaşmak için tıklayınız.

Hastane ve Poliklinikler

Dişçilik ve Dental

ARGE Laboratuarları

Biyoteknoloji

Otomotiv

ISO zero class

ödül 2