2019
CS Instruments
Basınçlı hava kolay depolanabilme ve taşınabilme esnekliğinden dolayı endüstride vazgeçilmesi mümkün olmayan ancak bir o kadar da işletilmesi pahalı olan bir enerji türüdür. Değişik sıkıştırma teknolojileriyle üretilirken harcanan enerjinin %70 ila 90’ının ısı olarak kompresörlerde kaybedilmesi havanın maliyetini daha kompresör dairesinden çıkmadan arttırmaktadır. Çeşitli proseslerde ve özellikle pnömatik tahrik amacıyla kullanılması planlanan sıkıştırılmış hava tesisat ve pnömatik hortumlarda kaçaklara neden olabilmekte ve birim hava maliyetini katlayarak arttırabilmektedir. Endüstride yapılan çeşitli ölçümlerde ortaya çıkan sonuçlar kayıp ve kaçakların ortama %20 - 60 aralığında olduğunu göstermektedir. Diğer taraftan otomasyon tabanlı robot ve makinelerin olmazsa olmazı pnömatik silindir, valf, piston, aktuatör gibi parçaların sağlıklı çalışması basınçlı hava kalitesiyle direkt olarak ilişkilidir. Debi, nem, sıcaklık, basınç, basınç farkı, akım&güç ve kaçakların ölçülerek kontrol altında tutulması işletmelerin enerji ve dolayısıyla karlılıklarına direkt tesir edecektir. Partneri olduğumuz CS Instruments firmasının 18 yıllık tecrübesiyle Almanya’da üretmiş olduğu sensör, analizör ve aksesuarları basınçlı hava konusundaki deneyimli kadromuzla Türkiye sanayisiyle buluşturuyoruz.
2014
Gardner Denver
DHE 2014 yılında; yağsız kompresörler başta olmak üzere, kompresör konusunda yüksek bir teknolojiye sahip olan Amerikan Gardner Denver markasıyla çalışmaya başlamıştır. Gardner Denver bünyesinde bulunan CompAir, hydrovane, Bellis&Morcom ve Reavell'in ürünlerinin de bünyesine katılmasıyla ürün çeşitliliği artmıştır. Bu ürünler arasında; yüksek performanslı vidalı, pistonlu, paletli ve dizel kompresörler, yüksek basınçlı, yağ enjekteli, yağsız ve taşınabilir modeller, blower ve sıvı aktarma ekipmanları bulunmaktadır.
2012
Termomeccanica
2012 yılında, kompresör ve pompa tasarımı ile üretimi yapan İtalyan firma Termomeccanica da DHE'nin ürünleri arasındaki yerini almıştır. Son 20 yıldır vidalı kompresör üretimi yapan TM.C., vidalı kompresörlerde benzersiz performans, uzun ömürlülük ve sürekli yenilik anlayışıyla dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.
Hi-tech
DHE 2012 yılında, 1981 yılından bu yana gaz analizörü tasarımı ve imalatı yapan İngiliz Hitech firmasını tedarikçilerine ekleyerek ürün portföyünü genişlemiştir. Hitech gaz analizörleriyle; amonyak, argon, karbondioksit, karbonmonoksit, klor, neon, oksijen, kükürt heksaflorid, ksenon, kripton, metan, hidrojen sülfür, helyum ve hidrojen gazlarının ölçümleri yapılabilmektedir.
2011
BSL Gaz Teknolojileri
DHE 2011 yılında, 25 yıla dayanan tecrübesiyle endüstriyel karışım gazları konusunda İngiltere'nin köklü firmalarından olan BSL Gaz Teknolojileri firmasıyla çalışmaya başlamıştır. BSL ürün portföyünde bulunan; gaz mikserleri, gaz kontrol panelleri, gaz karışım valfleri ve gaz filtreleriyle dünya genelinde 250.000'in üzerinde başarılı uygulamaya imza atmıştır.
2008
Sauer Kompresörleri
2008 yılında, dünya çapında tanınmış, 1884 yılında kurulan Alman Sauer Kompresörleri'ni çözüm ortaklarına katmış ve orta-yüksek basınç pistonlu kompresörler konusunda da sanayi sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Sauer kompresör serileri arasında; Mistral Serisi Kompresörler, Passat Serisi Kompresörler, Typhoon Serisi Kompresörler, Hurricane Serisi Kompresörler, Tornado Serisi Kompresörler, Harmattan Serisi Kompresörler, 5000 ve 6000 Serisi Kompresörler bulunur.
2005
Boge Kompresörleri
DHE 2005 yılında, vidalı kompresörler konusunda Almanya'nın en eski ve en tecrübeli üreticilerinden biri olan Boge Kompresörleri'nin tedarikçiliğini üstlenmiştir. Boge marka kompresör çeşitlerimiz arasında; yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörler, frekans kontrollü yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörler, yağsız ve frekans kontrollü vidalı kompresörler, yağsız piston kompresörler, yağlı piston kompresörler, scroll kompresörler, pet şişirme kompresörleri (flexpet) bulunur.
Parker Hiross Zander
2005 yılında; hareket ve kontrol teknolojileri alanında dünyanın lider üreticisi konumundaki Parker; domnick hunter, Hiross ve Zander markalarını satın almış, dolayısıyla Hiross (İtalya) ve Zander (Almanya) basınçlı hava şartlandırma ekipmanları da DHE bünyesine katılmıştır. Hiross ve Zander ürün grupları arasında; kimyasal, soğutuculu ve hibrit kurutucular, gaz ve basınçlı hava filtreleri, aftercooler, yağ-su ayrıştırıcılar, chiller soğutma üniteleri ve solunabilir hava saflaştırma ekipmanları bulunur.
2003
Parker domnick hunter
DHE 2003 yılında; basınçlı hava şartlandırma konusunda uzmanlaşmış bir firma olan domnick hunter'in distribütörlüğü ile sektördeki yerini almıştır. 1963 yılında İngiltere'de kurulan köklü firma domnick hunter'in ürünleri arasında; azot ve hidrojen jeneratörleri, kimyasal ve gazlı hava kurutucuları, basınçlı hava filtreleri, su seperatörleri, solunabilir hava üniteleri, steril filtreler, kondens tahliye cihazları bulunur.